добірка
Молоде українське кіно
6 квітня 2022
Наші любі! Ми хочемо висловити свою підтримку Україні та її неповторній культурі, тому склали для вас добірку молодого українського кіно, яке варте вашої уваги.
Мої думки тихі - Антоніо Лукіч (2019)
Лірична драма, що підіймає вічну проблему батьків та дітей, а також розповідає про те, як важливо залишатися собою. Мати та син, якого жінка не розуміє, мрія про переїзд до Канади, безкраї Карпати, унікальна фауна та подорож до самого себе.
Додому - Наріман Алієв (2019)
Історія про найбільшу втрату, яку тільки можна уявити в родині - втрату дитини. Син Мустафи, Назіс загинув на війні. Батько вирушає в довгу дорогу за тілом сина, щоб поховати за всіма мусульманськими традиціями, та наполягає, що з ним має поїхати його молодший син Алім.
Моя бабусі Фанні Каплан - Олена Дем'яненко (2016)
30 серпня 1918 року Фанні Каплан скоїла замах на вбивство на Владіміра Леніна. Фільм розповідає істоію короткого життя та кохання молодої революціонерки, а також викриває причини формування її політичних поглядів.
Ціна правди (Гарет Джонс) - Агнешка Голланд (2019)
Фільм розповідає реальну історію валлійського журналіста Гарета Джонса. Саме вір першим розповід західним ЗМІ про події Голодомору - геноциду українського народу. Сценарій до стрічки був написаний американською журналісткою українського походження, а режисеркою стала Агнешка Голланд. Фільм знімали за підтримки не тільки українського Фонду кіно, а також й міжнародних кіностудій.
Коли падають дерева - Марися Нікітюк (2018)
Проста українська переферія, прості люди, прості проблеми та історії. Дівчина-підліток Лариса закохана в молодого бандита Шрама, за що зазнає осуду від своєї консервативної родини, яка вже обрала їй майбутнє. Дівчина мріє жити так, як вона хоче і вирішує втікати разом з коханим. Але чи так це легко?
Стрімголов - Марина Степанська (2017)
Психологічна драма української режисерки Марини Степанської про те, як звичайна зустріч може змінити життя двох різних людей. Атон - молодий музикант, який не зміг реалізувати чужі амбіції та повернувся додому після навчання у Швейцарії та лікування від алкогольної залежності. Він зустрічає Катю, а вона шукає себя та зовсім скоро їде до Берліну, але їхня зустріч задає новий імпульс в житті кожного.
Слава Україні!
Авторки: Арина Бокач та Ольга Кивлюк